Zdravotné účinky a benefity makového mlieka :

1. Pridali sme do nášho makového napoja 100% čerstvé ovocie banán ananás až 250g čistého ovocia. V našom makovom napojí nenájdete žiadne chemické nahradí ovocia alebo koncerty z ovocia, ale poctivé ovocie. Už jeden dúšok aj vôňa makového napoja vás presvedčí, že kvalita 100% ovocia je nezamenitelna a ta chuť vás presvedčí o správnosti nášho rozhodnutia. Náš makový nápoj neobsahujú žiadny pridaný cukor ani konzervanty!

2. Podľa najnovších výskumov je využiteľnosť vápnika z rastlinných zdrojov oveľa vyššia ako z mlieka a mliečnych výrobkov, v ktorých je vápnik viazaný na kazein. Makové mlieko je silne zásadotvorné.takže dobre vyrovnáva ako prekyslený žalúdok, tak i celý organizmuS. Funguje výborne ako prevencia osteoporózy, ktorá je v Europe veľmi roširená v 1l. makového mlieka je až 98% odporúčanej dávky vápnika na den.

3. Rýchlejšie sa po ňom zaspáva makové mlieko je známe z minulosti, kedy pomáhalo tlmiť bolesť a používalo sa na rýchlejšie zaspávanie. Ak trpíte nespavosťou alebo chronickou únavou, skúste každý večer pred spaním vypiť šálku makového mlieka. Rýchlešie sa po ňom uvoľníte a bude sa vám dobre spať. Nachádza sa v ňom totiž veľa zlúčenín, ktoré pomáhajú telu produkovať neurotransmitory. Tie sú potrebné pre správne fungovanie mozgu.

4. Zlepšuje imunitný systém za nesprávnym fungovaním imunitného systému sa najčastejšie skrýva nedostatok minerálu zinku a vitamínu D3 v tele. Ak teda často trpíte na nádchu či chrípku, zaraďte do svojej stravy makové mlieko. Makové semienka sú totiž bohatým zdrojom spomenutého minerálu zinku a naštartujú výrobu imunitných buniek. Vitamín D 3 a jeho najôležitejšou úlohou v tele je udržať správnu hladinu vápnika a fosforu v krvi, ktorá je nevyhnutná pre vývoj a rast kostí v detstve, ako aj ich obnovu v dospeloti. Vitamín D 3 sa podieľa aj na niektorých imunitných procesoch, regulácii krvného tlaku a pri raste krvných, svalových a kožných buniek. Vitamín D 3 ovplyvňuje vyše 200 procesov v našom tele a jeho dôležitosť je potvrdená mnohými výskumami. V súčastnosti trpí nedostatkom vitamínu D 3 takmer 70% populácie všetkých vekových skupín.
5. Uvoľňuje zápchu Makové mlieko obsahuje veľa diétnej vlákniny. Vďaka nej získajú vaše jedlá
na hustote. Zároveň táto vláknina funguje v črevách ako „škrabka“ a pomáha pri vyprázdňovaní. Ak trpíte paáením žáhy alebo tráviacimi ťaškosťami pite pravidelne makové mlieko.Je výbornou voľbou aj pri hnačke lebo upokojuje črevá.

6. Makové mlieko neobsahuje laktózu ani lepok a je pre telo ľahko stráviteľné.Vhodná alternatíva pre ľudí, ktori nemôžu konzumovať laktozu ani lepok a je dobrou voľbou zaradenie makového mlieka do ich jedálnička.Mak obsahuje kyselinu olejovú a linolovú, ktoré sa výborne osvedčili pri snahe zlepšiť pamäť či znížiť krvný tlak. a to nie je všetko. Posledné výskumy mak označili za skvelú potravinu pri prevencii rakoviny prsníka.

7. Prospieva srdcu V maku sa nachádza veľa základných mastných kyselín, ako napríklad kyselin linolová, ktorá znižuje množstvo cholesterolu v krvi a pôsobí priaznivo na srdce. Makové mlieko preto možno právom označiť ako nápoj pre srdce pôsobí preventívne pred rôznymi srdcovými ochoreniami či infarktom.

8. Makové mlieko je zaradené medzi garam potraviny – teda také, ktoré majú hrejivý účinok na telo aj dušu. Funguje ako prevencia pred ústnymi vredmi v ayurvéde sa makové semienka používajú na liečenie rôznych vredov či rakoviny ústnej dutiny. Mnohé zdravotné účinky sa pripisujú viacerým enzýmom ako napríklad diastáza, lipáza alebo emulsín. Pravidelným pitím makového mlieka sa tak staráte o zdravie svojich úst.