Makový olej RAW
za studena lisovaný

Za ostatné desaťročie sa v krajinách OECD postupne znižuje miera mortality na srdcovo-cievne ochorenia. Na Slovensku je však tento pokles opačný. Okrem ischemickej choroby srdca či cerebrovaskulárnych ochorení Slováci trpia aj chronickým srdcovým zlyhávaním!!!

Aký je prínos makového oleja pre naše srdce?

Slúži na prevenciu proti kardiovaskulárnym ochoreniam lebo stabilizuje prácu srdca, treba zvlášť zdôrazniť dobré účinky pri angíne pectoris a pri ischemickej choroby srdca – kôrnatenie koronárnych tepien, lebo pravidelným uživaním čistí cievy od „zlého“ tuku a účinne znižuje vysoký cholesterol. Vtieraním makového oleja do kože sa normalizuje práca kapilárnej sústavy, čo má za dôsledok normalizáciu krvného tlaku aj pri kŕčoch cievnej sústavy. Stačí uživať jednu polievkovú lyžicu 2-krát denne ale dlhodobo a pravidelne a znižite riziko infarktu až o 80%.

Benefity a účinky Makového oleja RAW

1.slúži na podporu imunitného systému
2.slúži na prevenciu proti kardiovaskulárnym
ochoreniam(srdce,infarkt.Mame jenu z najvyssich umrtnodti v EU atd.)
3.zabezpečuje pevné vlasy a nechty
4.pozitívne ovplyvňuje kožné ochorenia (lupienka, ekzém)
5.pomáha udržať pokožku sviežu a pružnejšiu (mladistvý vzhľad)
6.podporuje trávenie a pravidelnú stolicu( prevencia proti rakovine hrubého čreva. Sme prvý vo svete z výskitom rakoviny hrubého čreva u mužov!!!)
7.účinne znižuje vysoký cholesterol
8.je známy svojou hydratačnou schopnosťou
9.čistí cievy od „zlého“ tuku
10.odstraňuje bolesti hlavy (migrény)
11.prevencia proti anémii, pretože podporuje krvotvorbu
12.má upokojujúce účinky na nervový systém,uzkosti a napátie, odstraňuje migrény!
13.Mak na pamäť i rakovinu – Mak obsahuje kyselinu olejovú,kyselina linolová, omega 3,6 az 9,ktoré sa výborne osvedčili pri snahe zlepšiť pamäť či znížiť krvný tlak. A to nie je všetko. Posledné výskumy mak označili za skvelú potravinu pri prevencii rakoviny prsníka!!!